Alsecco Cup 2 Berserker`s Team Junior – jest już imprezą cykliczną. Jest to turniej w Brazylijskim Jiu Jitsu dla dzieci i młodzieży w wieku od czterech do piętnastu lat. W ubiegłym roku udało się zgromadzić ponad setkę uczestników z najważniejszych klubów w Polsce oraz blisko tysiąc kibiców co stawia tą imprezę w czołówce tego typu wydarzeń w Polsce. W tym prestiżowym turnieju uczestniczą kluby dbające o wszechstronny rozwój swoich zawodników, jednocześnie potwierdzając przynależność do czołówki rankingu tej dyscypliny. Turniej dzięki formule festynu z wieloma atrakcjami dla dzieci oraz bezpłatnemu wejściu na trybuny cieszy się dość dużą frekwencją wśród kibiców. Zawody te odbywają się w pięknej hali z trybunami gdzie widzowie za darmo mogą śledzić odbywające się na matach walki. Jak mówi jeden z organizatorów „ Na imprezę zapraszamy dzieci i rodziców oraz młodzież, chcemy aby byli pod wrażeniem umiejętności, ducha walki i dyscypliny wszystkich małych wojowników. Tym bardziej , iż brakuje wszelkich imprez sportowych w naszym regionie i kraju”. Turniej ma pokazać potencjalnym zawodnikom jak i ich rodzicom na czym polega ten sport , obalić powstałe mity oderwać od komputera czy platformy gier, spowodować aby aktywnie i nieszablonowo spędzić dzień z rodziną. Sport a szczególnie sporty walki poprzez szeroko pojętą rywalizację wykształcają między innymi w zawodnikach sportowego ducha walki czy też zamiłowanie do zdrowego stylu życia , często też zapobiegają zachowaniom niewłaściwym czy wręcz patologicznym wśród młodych ludzi. Czy BJJ jest bezpieczne ? Oczywiście jeśli weźmiemy pod uwagę, iż jest to sport walki to zdecydowanie TAK. Zawodnicy trenujący tą dyscyplinę ze względu na specyfikę treningów są niesamowicie sprawni fizycznie, gibcy i elastyczni, niejednokrotnie dziecko potrafi zrobić salto dlatego rzadko ulegają kontuzjom. Pamiętajmy, że w BJJ nie ma uderzeń czy też ciosów, stosowane są natomiast chwyty, dźwignie, obalenia, rzuty czy duszenia od bardzo prostych do wręcz ekwilibristycznych. Walki w BJJ wygrywa się poprzez zdobywanie punktów za pozycję kontroli ( dominację) w parterze, rzuty, duszenia czy też dźwignie na stawy. Ze względu na widowiskowość i uniwersalność tej dyscypliny oraz możliwość uczestnictwa zawodników wywodzących się z różnych dyscyplin ( Judo, Zapasy, Sambo) staje się coraz częściej uprawianą dyscypliną sportową w Europie jak i Polsce. Turniej ten organizowany jest przez Berserker`s Team uznany przez media w 2013 jako najlepszy klub w Polsce, ( nieprzerwanie drużynowy mistrz Polski w BJJ i Grapplingu od paru lat) .W trakcie zawodów poza zmaganiami na macie będzie można skorzystać z licznych atrakcji, między innymi :
• Wizyta czołówki zawodników BJJ i MMA w Polsce walczących w federacjach KSW oraz Arena Berserkerów, z którymi będzie można porozmawiać, zrobić zdjęcie czy też otrzymać autograf. Obecność swoją potwierdzili Michał „Cipao” Materla (mistrz KSW waga średnia), Maciej „Irokez” Jewtuszko (mistrz KSW waga lekka), Michał „Sztanga” Fijałka (Arena Berserkerów, MMA Attack), Rafał „ Kulturysta” Moks ( KSW, mistrz M-1 Global), Piotr Podstawczuk ( mistrz Polski, Europy i świata w BJJ), Paweł Nędzi (mistrz świata w BJJ) – zawodnicy będą wręczali wybranym przez siebie uczestnikom turnieju nagrody specjalne.
• Dokonać zakupu w sklepie sportowym z kimonami, koszulkami , odzieżą sportową i akcesoriami do sztuk walki
• Będzie można zrobić darmowy tatuaż z henny ( kilkudniowy)
• Skorzystać bezpłatnie z badania stóp dzieci pod kątem wszelkich nieprawidłowości ortopedycznych, które przeprowadzi Firma Ortofach.

W tym roku wspiera turniej wiele firm, dzięki czemu każdy uczestnik otrzyma między innymi medal oraz okolicznościową koszulkę Pit Bull. W puli znajduje się też wiele innych atrakcyjnych nagród sponsorskich począwszy od pucharów , kimon Ground Game, odzieży sportowej Sensei Shop na weekendowym pobycie nad morzem zawodnika wraz z rodzicami kończąc Villa Melody.

Plakat imprezy:

plakat 2014 alesecco cup 2
puchar